Pripremite se za novo čudo tehnike – Vaš šoping robot uređaj je koji će Vam u potpunosti promeniti život. Bilo da želite da pronađete najbolji proizvod za sebe ili kupite najjeftiniji, oni će Vam pomoći u tome. Budući da omladina sve više traži pomoć gedžeta, jasno je da je ovaj proizvod budućnost kupovine.

Čudo tehnike – šoping robot može Vam pomoći da pronađete sniženja
Novo čudo tehnike – Vaš šoping robot je pravo čudo
Ako do sada niste čuli za ovaj uređaj, najpre se upoznajte sa njegovom glavnom namenom. On bi trebalo da Vam pomogne da pronađete najbolji proizvod za sebe, po povoljnoj ceni. Vremenom, njegova uloga se povećala.
- Čudo tehnike – šoping robot je poseban uređaj koji pomaže kupcima i prodavcima;
- Zahvaljujući njima mnoge trgovine uspele su da održe prodaju i tokom kovida kao i da ispitaju da i Vam odgovaraju proizvodi kao što su veš mašine 2 u 1;
- U budućnosti ovi roboti će imati i još veću ulogu u prodaji i promociji proizvoda.
Koja je uloga robota?
Roboti sve više preuzimaju naš život ali nam i pomažu kao robot usisivači. Model ponašanja kupaca obuhvata naznake sve većeg interesovanja koje kupac ima za određene proizvode. Ako kupac nije zainteresovan za dati proizvod, on ili ona neće ni pogledati policu ni proizvod i verovatno se neće okrenuti prema polici. Softver inženjeri ovo ponašanje klasifikuju prema unapred utvrđenim metodama orijentacije glave i tela. Ostala ponašanja pri kupovini kao što su posezanje do police, povlačenje sa police, pregled proizvoda, provera police takođe klasifikuje posebna metoda. Sva ova ponašanja važna su jer ukazuju na povećanje nivoa interesovanja za proizvod. Na ovim istraživanjima baziran je šoping robot.
Kako izgleda jedan ovakav robot?
Mada naznake postojanja robota postoje odavno, najsavršeniji model trenutno je postavljen u Kini. Kineski proizvođač robota i električnih uređaja je uspešno postavio više od 7.000 AiM robota (AiM je skraćenica za privlačenje, interakciju i način razmišljanja) u 887 tržnih centara u 32 grada u Kini. Ovaj robot je i više od toga. On se ponaša kao interaktivna platforma za oglašavanje i informacioni pult, podstičući prodaju i uvodi u eru pametne maloprodaje za obične prodavnice a naročito je pogodan za one koje je pogodio COVID-19. Ipak, saznajte koje su prednosti i mane robotike i njenih inovacija.
Kako radi šoping robot?
Kombinujući veštačku inteligenciju, glasovnu tehnologiju, prepoznavanje lica pune percepcije, ugrađeni sistem za unutrašnju navigaciju i ekran osetljiv na dodir od 27 inča, AiM Robot može da razgovara sa kupcima i da im pomogne da pronađu popuste, nove proizvode i lokacije prodavnica. Koristeći AI tehnologiju, AiM Robot može inteligentno preporučiti relevantne brendove, prodavnice, proizvode i kupone kako bi zadovoljili potrebe kupaca.
Uloge robota sve su veće
Robot je najpre pomagao kupcima, ali danas pomaže i prodavcima. Njegova istraživanja i podaci značajno menjaju način na koji možete posmatrati kupovinu.
Robot je i više od pomoćnika za kupovinu
U početku, ovi roboti zapravo su bili softveri ili aplikacije za mobilni telefon koje su istraživale umesto Vas gde i po kojoj ceni nešto može da se kupi. On je i kombinovao informacije i upoređivao cene dajući Vam i mesto gde je određeni proizvod najjeftiniji. Danas se njegova uloga drastično promenila. Šoping robot je sposoban za konsultacije sa klijentima, pomoć pri parkiranju i druge usluge koje i inače pruža šalter za informacije. Kako se potrošačke preferencije za kupovinu brzo razvijaju, roboti igraju sve važniju ulogu u nadogradnji tržnih centara u digitalnom dobu.

Robot čuva i povratne informacije o navikama kupaca
Šoping robot ima interakciju sa kupcima
U poređenju sa tradicionalnim reklamnim displejima, šoping robot proaktivno angažuje kupce i prilagođava svaku interakciju na osnovu njihovih demografskih informacija i prethodne istorije interakcija koristeći tehnologiju prepoznavanja lica. Ovaj pristup interaktivnom marketingu vođen veštačkom inteligencijom može značajno da poveća svest o brendu kod ciljane publike, kao i da podstakne prodaju. Primera radi, u tržnom centru Iifang u Šenženu, roboti su povećali dnevni prosek za 2,5 porudžbina za svaku prodavnicu hrane i pića. Kuponi restorana koje izdaju ovi roboti uglavnom se otkupljuju u roku od pola sata; drugi kuponi za grickalice i piće su takođe popularni među kupcima.
Budućnost robota još je neverovatnija
Kako je uloga ovih robota rasla, rasle su i inovacije i ulaganja u njih. Cilj trgovaca ide dalje od otkupljenog kupona i traženja sniženja. Prema njihovim povratnim informacijama, oni takođe pokušavaju da zadrže stare kupce i privuku nove putem preporuka koje se prenose od usta do usta. U tom cilju, veliki ekran AiM robota, personalizovani pozdravi i male igrice mogu pomoći u stvaranju svesti.
Uloga robota nakon korone
Iako su ovi roboti uvedeni pre korone i pandemije, njihova uloga postala je mnogo veća tokom kovida. Njihova uloga postaje još i veća sada kada se mere smanjuju. Kako se tržni centri ponovo otvaraju u Kini, trgovci na malo se suočavaju sa novim izazovima, uključujući beskontaktne usluge. Da bi podstakao prodaju i povećao svest o brendu uz minimalan kontakt sa ljudima, kineski proizvođač je predstavio AiM Robot kao rešenje. Preko mreže velikih podataka robot može da prati odnos nošenja maski u tržnim centrima i stopu oporavka maloprodaje, kao i da prati najpopularnije brendove u različitim gradovima. Ovi veliki podaci van mreže ne samo da mogu pomoći tržnim centrima i trgovcima da usavrše svoju praksu i strategiju, već i da industrijskim udruženjima i istraživačkim institucijama obezbede vredne podatke.
Informacije koje roboti daju su neprocenjive
Prema istraživanjima robota raspoređenih u Vuhanu, tokom prve nedelje nakon zatvaranja, dnevni promet u tržnim centrima Vuhanaporastao je za 418% u poređenju sa drugom polovinom marta, skočivši sa 1.839 na 9.537 kupaca dnevno. AiM roboti su takođe identifikovali 20 najboljih aktivnosti i proizvoda koje su potrošači iz Vuhana želeli nakon zatvaranja na osnovu upita koje su dobili: ukusna hrana, čaj sa posebnim ukusima i odeća zauzeli su prve tri pozicije; poslednje, ali ne i najmanje važno, bilo je šišanje.
Kakva je budućnost robota?
Uz sve ono što su roboti do sada uradili, budućnost je sasvim sigurno veoma uzbudljiva. Možda ćemo u godinama koje dolaze imati još zanimljivih funkcija.

Kupcima se dopada ovaj robot jer olakšava kupovinu
Kako kupci prihvataju robote?
Tokom izbijanja korona virusa u Pekingu, istraživanje na osnovu podataka robota je objavilo podatke u realnom vremenu u pekinškim tržnim centrima. Tokom velikih praznika, ovo čudo tehnike – šoping robot, koristi podatke iz prve ruke u uvide u ponašanje potrošača, kao što su obim saobraćaja, vršni sati, demografija kupaca, najpopularnije pretrage i ključne reči. I njihova interakcija sa kupcima dala je svoje rezultate. Od jula 2020., roboti su dostigli dnevni prosek od 62,4 miliona kupaca, a svaki korisnik ostaje sa AiM robotom 70 sekundi.
Ostavite odgovor